Оберіть категорію:


1950-1959 р.
1960-1969 р.
1970-1979 р.
1980-1989 р.
1990-1999 р.
2000-2009 р.
2010-2020 р.

Всі публікації


Теребовлянська ЗОШ І-ІІІ ст. №2

TEREBOVLYA SECONDARY SCHOOL No 2

Четвер, 28.03.2024, 17:50

Вітаю Вас Гість | RSS | Головна | Реєстрація | Вхід

Спогади випускників
1950-1959 р.

Спогади випускників » 1950-1959 р.

Губарєва (Забродська) Нінель, випускниця 1957 року

Неля Афанасіївна народилася 24.10.1940 року в Узбекистані у Фергані. Батько військовослужбовець, проте мамині корені йшли з Глещави (тут народилася бабуся). З тих часів, коли сім’я жила у Фергані, вона найбільше запам’ятала дружбу з хлопчиком Сафо і дівчинкою Дзулейдо.

У 1947 році Нінель пішла до школи. першою вчителькою була Деревянченко А.Я. . Школа знаходилась там, де зараз лікарня. Учні сиділи за великими партами з відкидними кришками. Сусідом по парті був Горбатюк Саша – спокійний і тихий хлопчик . Вважаючи його безвідповідальним, Нінель за будь-що била його по голові книжкою.

Нажаль фото відсутнє
Нажаль фото відсутнє

Губарєва Нінель,
випускниця 1957 року

На уроках писали в зошитах в клітинку і косу лінійку. Кулькових ручок не було, тому писали пером, яке мочали в чорнильницю. Для чорнильниць в’язали торбинки і прив’язували до ручки портфеля. Особливу увагу вчителі звертали на почерк і каліграфію, тому кожну літеру учні старались виводити гарно і акуратно.

Клас, де навчалась Нінель, був великий до 40-а учнів. Дисципліна була сувора. В класі всі мали доручення. Так, наприклад, була санітарна комісія. Вона щодня з ранку перевіряла чистоту нігтів, волосся, комірців, взуття. Це доручення запам’яталось найбільше, бо учні санітарної комісії мали пов’язки та торбинки з нашитими на них червоними хрестами. Зранку перед уроками обов’язково була фіззарядка.

З предметів найбільше любила фізкультуру. У школі був великий спортзал, де займались учні. Найбільше задоволення приносило заняття на коні та брусах. Любили учні також уроки музики(співи), де вчили пісні під баян.

З 1-го класу вчили французьку мову, а з 3-го обирали німецьку , або англійську. Ще з тих часів запам’ятала англійський переклад казки «Ріпка».

Підручники для шкільної програми купляли самі. Інколи ходили у дитячу бібліотеку (вона так і залишилась у тому ж приміщенні).

Взимку любили кататися на портфелях, а хто мав шиті торбинки для підручників, то на них. З’їжджали з тієї гірки, що за школою. Іноді чорнильниця, що була прив’язана до портфеля, розливалася , і тоді всі були в чорнилі. На перервах грали в різні ігри: «Платочок», «Скакалки», та інші. Гра «Мисливець та заєць» була найулюбленішою(потрібно м’ячем попасти в зайця). Мама часто говорила за цю гру : «Бігаєш, аж слина з рота, а мене не бачиш».

Зачіски у дівчат були різні. Носили і короткі стрижки, і довге волосся, але обов’язково в’язали банти. З довгого волосся сплітали віночки, коси.

В позаурочний час виконували багато доручень : збирали жолуді, зернятка з яблук для лісництва, збирали макулатуру. Оголошувався конкурс «Хто збере більше?»

В середніх класах нашою піонервожатою була Неля Попова, учениця старших класів. Вона організовувала нам ігри, виконання різних доручень. В школі також проводили виховні заходи, з яких найбільше запам’яталися новорічні ранки.

Улітку практично вдома не були: відпочивали в санаторіях, піонерських таборах. В нашій школі також влітку був піонерський табір. Замість парт ставили ліжка, із різних куточків області приїжджали відпочивати діти.

Після війни батько працював в ДОСААФІ. Часто Нінель любила бігати до нього, грати в шахи, стріляти в тирі, займатися на брусах. ДОСААФ був там, де зараз знаходиться стадіон. До нього добудували закритий спортзал, а в ті часи там було стрільбище. На місці парку була болотиста місцина, куди ми бігали збирати квіти.

Запам’яталась також сільськогосподарська виставка в Теребовлі. Спеціально для неї збудували павільйони, куди кожного року завозили багато товарів. Відбувалися концерти , ігри, звучала музика.

В Теребовля в ті часи був басейн. Дуже хотілося купатися там, але басейн був платний. Тоді ми пролазили через паркан, ховали в кущі одяг і плавали. Одного разу сторож це запримітив і забрав одяг. Додому прийшлось бігти через ліс, манівцями.

Улюбленим місцем був берег річки Гнізна (біля ялинкової фабрики). Там був міський пляж, гарний пісочок, ракушки. Водичка була чистенька , що видно було дно. Часто з батьком любила рибалити (навіть щуки попадалися).

Найбільшими дитячими ласощами були халва і «згущонка». Це були найбільші дефіцити! Але під час виборів на дільницях на дільницях відкривали буфети і обов’язково туди завозили халву та «згущонку», знаючи про те, ми з ранку туди бігли, щоб зайняти чергу. Любили ходити в магазин єврея Холоденка, де зараз часова майстерня. Там продавались солодощі . Особливо любили льодяники і корзинки з цукру.

Жили в той час ми на Підзамче. В нас було три сім’ї і: бабуся одна, бо чоловік загинув на фронт, мамина сестра , теж без чоловіка, бо поліг на війні. Тоді один тато, був на три сім’ї. В одній кімнаті тримали корову, на кухні жили кролики, влітку вівчарка пасла їх в садку.

Записано у 2007 року.


Губарєва (Забродська) Нінель Афанасіївна, випускниця 1957 року.


Матеріали, пов'язані із спогадами про школу цих років:

Фотоальбоми:

Сторінки сайту:


Категорія: 1950-1959 р. | Додав: bogdankl (21.06.2016)
Переглядів: 793 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Читайте нас у Facebook...

Прозорість інформації...

Форма входу

Пошук на сайті

Нове на сайті

Наш статус

Учасник програми GOOGLE FOR EDUCATION

Календар подій

Українське ділове мовлення. Календар свят

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Хостинг від uCoz